Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

Trwają Sektorowe Targi Innowacji w obszarze rolnictwa

Małgorzata Pawlaczek, 2013-10-10
Sektorowe Targi Innowacji w obszarze rolnictwa
Sektorowe Targi Innowacji w obszarze rolnictwa, organizowane pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. Romana Kołacza zaplanowano na czwartek, 10 października, w godzinach 9:00-15:00. Zainteresowanych Dział Innowacji, Wdrożeń i Komercjalizacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wraz liderem projektu „B+R=przyszłość” Wyższą Szkołą Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie zapraszają do Patio Budynku Głównego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy ul. C. K. Norwida 25/27.

Ideą przewodnią targów jest promocja transferu wiedzy ze sfery nauki do biznesu - w charakterze wystawców zaprezentuje się blisko 30 innowacyjnych wystawców z całego kraju przedstawiających najnowsze i najciekawsze rozwiązania technologiczne, procesowe i organizacyjne w ich branżach.

Zapraszamy pracowników naukowych i administracyjnych, doktorantów, absolwentów, studentów i przedsiębiorców - wszystkich tych, którzy chcieliby się przekonać, że polskie firmy stawiają na innowacje i że komercjalizacja na gruncie krajowym jest nie tylko możliwa, ale i przynosi wymierne korzyści!

Będzie okazja porozmawiać z rzecznikiem patentowym (stoisko A8), dystrybutorem skanerów 3D i drukarek 3D (stoisko B2), agencją oferującą wynalazcom kompleksowe wsparcie w rozwoju kariery zawodowej w oparciu o ich własne innowacyjne rozwiązania, od 1991 r. organizującą polskie stoiska na wystawach wynalazków w Brukseli, Genewie, Norymberdze, Budapeszcie, Pittsburgu, Pekinie, Seulu i Casablance (A14-15). Na stoisko A5 warto zajrzeć po odpowiedź na pytanie czym jest Indukcja Kreatywności i na jaką pomoc w rozwijaniu biznesu mogą liczyć kreatywni ludzie nauki.

Pasjonaci ekologii będą mieli szansę porozmawiać na temat projektowania oraz wdrażania rozwiązań proekologicznych w gospodarstwach domowych oraz sektorze komercyjnym (A23), tworzenia systemu autonomii cieplnej i energetycznej, poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii i urządzeń OZE (A10) a także zobaczyć płyty drenażowe o wyjątkowych parametrach powstałe w wyniku recyklingu poużytkowych butelek PET (B1). Oprócz tego probiotyczne korektory procesów w ogniwach łańcucha pokarmowego, wspierające bioróżnorodność życia roślin, zwierząt i ludzi (A11), bogata oferta modułów fotowoltaicznych przetwarzających promieniowanie słoneczne na energię (A26) oraz ... eko-ognisko (A17)!

Wśród wystawców także producent naturalnego nutrikosmetyku na bazie uprawianego w Polsce lnu (A7), klaster zrzeszający firmy oferujące suplementy diety, nutraceutyki i preparaty biomedyczne (B3), instytut prowadzący badania dotyczące opracowywania nowych metod analitycznych z zakresu jakości i bezpieczeństwa żywności, identyfikacji zanieczyszczeń, dozwolonych i niedozwolonych substancji dodatkowych w żywności (A13). Dla pracujących intensywnie umysłowo i  pod wpływem stresu mamy dobrą wiadomość – jest już ratunek w postaci fosfolipidów zwierzęcych, po szczegóły zapraszamy do stoiska A22. A na stoisku A9 warto zapytać dlaczego naukowcy zdecydowali się na mapowanie genów Reishi, produkując pierwszy genomen grzyba.

Targi pozwolą także na zapoznanie się z nowościami w ofercie firm branży rolniczej o ustalonej pozycji na rynku, które nieustannie testują i wprowadzają innowacyjne rozwiązania: w zakresie kompletnych obiektów do suszenia, czyszczenia i magazynowania ziarna (B4), dodatków paszowych (A1) czy produktów i gotowych rozwiązań systemowych do pozyskiwania i schładzania mleka, żywienia zwierząt, zarządzania stadem (A6).

O godz.11:00 wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w warsztacie pt.: „Współpraca z biznesem, a rozwój naukowy”, w ramach którego uzyskają Państwo odpowiedź na pytanie, w jaki sposób aktywność w kontaktach i współpraca z firmami przekłada się na rozwój kariery naukowej.

Planowany przebieg warsztatu:
  • Możliwości i zobowiązania do współpracy naukowców uczelni technicznych z przemysłem – istniejące i planowane regulacje prawne. 
  • Możliwe formy prawne łączenia pracy naukowej ze współpracą z przemysłem w ramach jednostek naukowych.
  • Dyskusja dotycząca praktycznych sposobów realizacji współpracy naukowców uczelni technicznych z przemysłem – wady i zalety takiej współpracy, ewentualne problemy w jej realizacji.
Spotkanie poprowadzi Piotr Bednarek, prawnik, koordynator obszaru Prawo w badaniach, AMbER Project sp. z o.o. & Fundacja ProResearch.

Dla wszystkich pracowników uczelni i doktorantów przygotowaliśmy zestawy opracowań merytorycznych przedstawiających dobre praktyki w zakresie transferu wiedzy oraz realizacji projektów B+R: „Nauka-Biznes-Innowacje”, „Komercjalizacja rezultatów prac badawczych a rozwój gospodarki. Dobre praktyki”.

Więcej informacji na stronie targów.

Źródło: B+R=Przyszłość
Oceń artykuł:
0
0