Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

Głogowski Park Przemysłowy szansą na nowe miejsca pracy

Małgorzata Pawlaczek, 2015-10-07
Głogowski Park Przemysłowy szansą na nowe miejsca pracy
Głogowski Park Przemysłowy to nowe miejsce do prowadzenia biznesu na mapie Dolnego Śląska. Powołana przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Gminę Miejską Głogów oraz firmę NCC Spec Bau Sp. z o.o. s.k. spółka w czwartek, 1 października zainaugurowała swoją działalność.

Park będzie oferował inwestorom atrakcyjne hale produkcyjno-magazynowe do wynajęcia, ulgi podatkowe i wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu. Jego działalność to szansa na nowe miejsca pracy, rozwój nowoczesnych gałęzi przemysłu i zwiększenie oferty inwestycyjnej podstrefy LSSE w Głogowie. 

Głogowski Park Przemysłowy to kompleksowa oferta dla inwestorów szukających miejsca do prowadzenia inwestycji. Jego powołanie to realny efekt projektu gospodarczego „S3 – Droga Wielkich Możliwości”, który Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna realizuje wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, specjalnymi strefami ekonomicznymi i lokalnymi samorządami położonymi w pobliżu trasy.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest stworzenie mocnego obszaru aktywności gospodarczej wzdłuż budowanej drogi S3. Głogów był pierwszym samorządem, który przystąpił do projektu „S3 – Droga Wielkich Możliwości” i pierwszym, który wspólnie ze strefą i prywatną firmą budowlaną zamierza wybudować hale dla inwestorów. Głogowski Park Przemysłowy powstanie na działce o powierzchni ok. 1,8 ha, zlokalizowanej przy ul. Północnej w Głogowie. Planowany termin oddania to użytku gotowej hali to III kwartał przyszłego roku. 

Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyznaje, że gotowe powierzchnie produkcyjne są magnesem dla firm szukających miejsca do prowadzenia biznesu.

– Inwestorzy często pytają nas o gotowe hale, w których mogliby rozwijać swój biznes. Chcą w ten sposób zaoszczędzić czas potrzebny na budowę zakładu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom powołaliśmy spółkę, która wybuduje hale o powierzchni od 2,5 do 3 tys. m2 i udostępni je inwestorom. Ten model sprawdza się w innych strefach i jestem przekonany, że w Głogowie także zaowocuje nowymi miejscami pracy. Zależy nam przede wszystkim na przyciągnięciu do strefy rodzimego kapitału i wsparciu inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw

– mówi Rafał Jurkowlaniec. 

W powodzenie projektu Głogowskiego Parku Przemysłowego wierzy też Ministerstwo Gospodarki, które stawia na rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw w strefach ekonomicznych. 

– Dostępność gotowych hal pozwala na rozpoczęcie działalności gospodarczej w strefie firmom z niższym kapitałem początkowym, bez konieczności inwestowania środków w budowę własnego obiektu. Chcemy dziś zaprosić kreatywne, młode firmy opierające swoją działalność na sektorze badawczo-rozwojowym i lokalnych przedsiębiorców do inwestowania w Głogowskim Parku Przemysłowym – to miejsce powstaje właśnie dla was

– przekonuje Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. 

Nie bez powodu, jednym z założycieli Głogowskiego Parku Przemysłowego jest firma NCC Spec Bau świadcząca usługi z zakresu generalnego wykonawstwa oraz contract management w sektorach budownictwa prywatnego oraz publicznego. Firma wcześniej realizowała projekty hal modułowych m.in. dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - Głogowski Park Przemysłowy

Głogowski Park Technologiczny stanowi uzupełnienie oferty podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Głogowie. Działalność gospodarczą prowadzą tam firmy takie jak: SITECH Sp. z o.o. i NTI Sp. z o.o., która kończy budowę nowoczesnego zakładu przetwórstwa kruszywa. 

Przedsiębiorstwo SITECH jest największym pracodawcą na terenie LSSE. Międzynarodowa spółka należąca do grupy Volkswagen specjalizuje się w produkcji elementów siedzisk samochodowych. Firma dostarcza siedzenia takim markom jak: Volkswagen, Audi, Skoda oraz Seat. Nowoczesne zakłady SITECH w Polkowicach i Głogowie zatrudniają w sumie niemal 1700 osób. 

Firma NTI Sp. z o.o. w czerwcu 2014 roku rozpoczęła budowę swojego zakładu w podstrefie Głogów. Będzie w stanie wyprodukować w nim 30 tysięcy ton lekkiego kruszywa rocznie. Innowacyjna technologia produkcji kruszywa z osadów ściekowych i odpadów mineralnych została opracowana przez firmę NTI przy współpracy z Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Zakład w Głogowie przetworzy rocznie nawet 37 tys. ton różnorodnych odpadów, produkując gotowy produkt znajdujący zastosowanie w budownictwie. Zakończenie budowy zakładu i uruchomienie linii produkcyjnej planowane jest na koniec 2015r. 

W spotkaniu dotyczącym utworzenia Głogowskiego Parku Przemysłowego wzięli udział m.in.: Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz założyciele spółki: Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa, przedstawiciele firmy Spec Bau, członkowie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Głogowa oraz kadra zarządzająca firm działających w głogowskiej podstrefie LSSE.

inf.
Oceń artykuł:
+4
0