Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności.

Urząd gminy zmienił się w galerię wystaw

Elżbieta Łuczkiewicz, 2015-04-07
Urząd gminy zmienił się w galerię wystaw
Nasz honorowy obywatel – prof. Andrzej Lange; fot. Małgorzata Skoczylas
Wśród społeczeństwa wciąż pokutuje stereotyp urzędu jako miejsca nieprzyjaznego dla klientów. Dokumenty, zezwolenia, podatki – same problemy dla obywatela. Urząd gminy w Długołęce stara się zmienić myślenie mieszkańców na ten temat. W tym celu jesteśmy otwarty jest na wszelkiego rodzaju inicjatywy, które pokażą że urzędy są dla ludzi.

Pierwszy kwartał nowego roku był wyjątkowym dowodem na to, że w urzędzie odbywa się wiele interesujących inicjatyw. W marcu gościliśmy w zaimprowizowanej galerii pod schodami wystawę zatytułowaną „Twarze w Różach” autorstwa Katarzyny Stróżyńskiej. Twórczyni jest mieszkanką Kiełczowa. Dała się poznać jako osoba pełna pasji i szerokich zainteresowań, zaangażowana w życie społeczne. Na co dzień prowadzi firmę rodzinną będącą członkiem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych IFR. Jest jednocześnie prezesem Fundacji Pomiędzy, której celem jest inicjowanie i wspieranie działań zbliżających do siebie ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk szczególnie poprzez wzajemną wymianę wiedzy i umiejętności.
 
Osobistości na porterach i w urzędzie
 
Wśród sportretowanych przez artystkę osób znalazły się takie osobowości jak prof. Andrzej Blikle, prof. Jan Miodek czy też prof. ksiądz Andrzej Machnacz. Na portretach pojawili się nasi honorowi obywatele: prof. Jana Biliszczuka, prof. Andrzeja Langego i Jana Chorostkowskiego. Wśród twarzy w różach znalazły się kobiety sukcesu: Małgorzata Kaczmarska, Patricia Popławska, Anna Wyszkoni, prof. Bożena Bidzińska-Speichert oraz pani wójt Łebek i oczywiście autorka prac. Pani Stróżyńska emanuje siłą przyciągania, gdyż w większości sportretowane osoby przybył na wernisaż osobiście. Nigdy dotąd w urzędzie nie gościliśmy tylu znakomitych osób.
 
Na słuszny cel
 
Warto wspomnieć, że wszystkie zaprezentowane prace można było kupić. Cała zebrana kwota przeznaczona została na cele statutowe fundacji. W dniu wernisażu w gminie pojawiło się również wielu przedsiębiorców rodzinnych. Spotkanie to był zorganizowane również z myślą o nich. Prezes stowarzyszenia IFR prof. Blikle zabrał głos mówiąc o konieczności współpracy polskich przedsiębiorców i dzieleniu się swoimi doświadczeniami. Zyskać bowiem mogą na tym wszyscy. Przemowom i podziękowaniom zresztą tego wieczora nie było końca. Każdy z przybyłych gości chciał osobiście pogratulować artystce inicjatywy.

Na tym nie poprzestaniemy

Wystawa „Twarze w różach" zagościła w urzędzie, tak aby każdy klient mógł w trakcie załatwiania własnych, urzędowych spraw choć przez chwilę obcować ze sztuką. I może to robić nadal gdyż od drugiej połowy marca w urzędzie zorganizowano kolejną wystawę. Tym razem mamy zaszczyt zaprezentowania prac malarskich i rysunków autorstwa Jarosława Krukowskiego. Jest on absolwentem wrocławskich Akademii Sztuk Pięknych, a od niedawna mieszkańcem Pasikurowic gdzie posiada swoją pracownię. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i rzeźbą w drewnie. Ok. 60 jego prac zostało wystawionych w holach urzędu. W związku z wystawą zapraszamy Państwa do udziału w konkursie – I ty zostań krytykiem sztuki. Wystarczy wymyślić tytuł dla jednej z wybranych prac prezentowanych na wystawie, bądź też opisać swoje wrażenia po obejrzeniu wybranego dzieła, spisać to wszystko na kuponie konkursowym i wrzucić go do urny. Wyniki ogłosimy 10 kwietnia na stronie internetowej urzędu.

W towarzystwie bohaterki portretu Małgorzaty Kaczmarskiej - fot. Małgorzata Skoczylas

Źródło: informacja prasowa
Oceń artykuł:
+8
0